PL / EN

About movie

Animated series // 13 episodes. x 7 minutes

Pompik the bison lives somewhere in the depths of a vast, wild and green forest. Actually one should call him a little bison, as Pompik is much smaller than any other bison. Not even mentioning that he is weaker, slower and not so agile as all the others. He is not a perfect match for traditional bison games like horn pushing, scrimmage in the bushes or bison tag. Instead, he has other interests. Pompik is the most curious animal in the entire forest. He is interested in everything that is happening around him, he wants to know it all, touch it all and find it out himself. There is no forest mystery he could not solve thanks to patience, observation and a lot of questions asked. He is accompanied by his younger sister, Polinka, who is Pompik’s opposite: she is a bison of action, instead of thinking she likes to run, jump and perform all sorts of strange actions. Mother of both, Porada, patiently answers all their questions, and comforts them, if needed. Pomruk the bison, their dad, is the grandest of all the bison in the forest, but loves his babies all the same, using his force to get them out of trouble.

Authors

Producentem serii jest studio animacji EGoFILM, które zostało założone przez producentkę Ewelinę Gordziejuk. W działalności swojego studia producentka zamierza przede wszystkim skupić się na produkcjach serii dla najmłodszych. Pragnie wykorzystać zdobyte przez lata doświadczenie oraz znajomość rynku i branży, tak by powstały innowacyjne projekty o wysokich walorach artystycznych i edukacyjnych.
Celem firmy jest wprowadzenie nowych form filmu animowanego w nawiązaniu do tradycji polskiej animacji.
W swoich działaniach EGoFILM skupia się głównie na realizacji serii animowanych dla dzieci współpracując zarówno z polskimi twórcami, jak i z autorami z całej Europy.

Obecnie EGoFILM jest na etapie produkcji II sezonu serii dla najmłodszych widzów pt. ,,ŻUBR POMPIK “ ( 13 odc. x 7 minut ), która jest adaptacją książek Tomasza Samojlika.

Dzięki pełnej pasji, szalonej, kochającej animację i przyrodę kreatywnej ekipie produkcyjnej powstaje projekt serii pt. ,,ŻUBR POMPIK".
Być żubrem to brzmi dumnie !
Tomasz Smojlik
scriptwriter
Autor książek ,,Żubr Pompik". Współautor scenariuszy oraz współautor opracowania plastycznego serii. Za dnia naukowiec w Instytucie Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk. Wieczorami zaś pisze i rysuje książki i komiksy tłumaczące specjalistyczną wiedzę naukową na język zrozumiały dla młodszych odbiorców. Za swą działalność popularyzatorską, obejmującą publikacje książek (seria o żubrze Pompiku, „Wilk Ambaras”, „Nauczę cię pływać, moja wyderko”) i komiksów dla dzieci (m.in. „Ryjówka przeznaczenia”, „Ostatni żubr”, „Bartnik Ignat i skarb puszczy”), dziesiątki wykładów dla młodszej publiczności, udział w festiwalach nauki i podobnych imprezach, Tomasz Samojlik otrzymał następujące nagrody:
Nagroda Prezesa PAN „Złoty Umysł – Mistrz Popularyzacji Wiedzy” 2007.
Nagroda im. Artura Rojszczaka przyznana w 2010 roku przez Klub Stypendystów Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.
Nagroda w konkursie Serwisu Nauka w Polsce PAP i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Popularyzator Nauki 2011” przyznana w 2012 roku.
Ewelina Gordziejuk
scriptwriter, producer
Współscenarzystka i producentka serii ,,Żubr Pompik".Założycielka studia EGoFILM. Filmoznawca. Miłośniczka kina dziecięcego i polskiej szkoły animacji. Współautor scenariuszy. Zafascynowana psychologią dziecięcą. Za jeden z priorytetów działalności swojej firmy uważa zapewnienie dziecku całościowego rozwoju. Angażuje się zawsze w to, co sprawia jej radość. Kierownik produkcji oraz producent filmów animowanych, współautor scenariuszy, konsultant literacki i plastyczny, prelegentka na licznych forach dotyczących filmu animowanego. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich oraz Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych, współzałożyciel Koła Animacji przy Kipie. Jako kierownik produkcji oraz producent współpracowała przy ponad 90 produkcjach filmowych w tym przy seriach dla dzieci oraz wielu filmach autorskich nagradzanych na całym świeci.W działalności swojego studia zamierza przede wszystkim skupić się na produkcjach serii dla najmłodszych. Pragnie wykorzystać zdobyte przez lata doświadczenie oraz znajomość rynku i branży, tak by powstały innowacyjne projekty o wysokich walorach artystycznych i edukacyjnych. Pragnie by serial ,,Żubr Pompik” trafił do publiczności zarówno w Polsce jak i za granicą.
Wiesław Zięba
director
Reżyser filmów animowanych,grafik, satyryk, rysownik,malarz. Wielokrotnie nagradzany. Otrzymał od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczpospolitej Polskiej srebrny medal "Zasłużony Kulturze - Gloria Artis".Od lat prowadzi zajęcia z młodzieżą̨ szkolną z zakresu sposobu realizacji filmów animowanych prezentując jednocześnie dorobek polskiej animacji. Otrzymał nagrodą tygodnika "Film" za najlepszy debiut reżyserski roku 1980 w filmie krótkometrażowym, Srebrnym Bazyliszkiem za Zasiedliny na 1 Ogólnopolskim Przeglądzie Filmów Animowanych, Nagrodą na 3 Ogólnopolskim Przeglądzie Filmów Przyrodniczych Łódź 85, Nagrodą Jury Dziecięcego za film David i Sandy na 10 Ogólnopolskim Festiwalu Filmów i Widowisk Telewizyjnych Poznań 88, 1 nagrodą w konkursie "Od Wazy do hamburgerów, pizzy i coli, czyli przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Warszawy w karykaturze" - Warszawa 96'. Za film Magiczna gwiazda otrzymał nagrody w Kairze 2004, Nish (Serbia-Czarnogóra) 2004, Gdynia 2004. Brał udział w festiwalach w Chicago 2004, Nowym Yorku 2005, Buenos Aires 2004, Bangkoku 2005.
Od 1980 roku reżyseruje filmy w oparciu o własne scenariusze i animację. Zajmuje się też plastyką. Jest autorem filmów reklamowych. Publikował swoje rysunki satyryczne w "Szpilkach", "Karuzeli”, „Radarze”, „Tu i Teraz" oraz w czasopismach zagranicznych: „Paris Match", "Osten", "Ludas Matyi", "eulenspiegel". Stale współpracuje jako ilustrator podręczników szkolnych z Wydawnictwem Szkolnym i Pedagogicznym.
Aleksandra „Alex” Vetter
Opracowanie plastyczne serii
Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Przez wiele lat oprócz pracy jako projektantka postaci i teł do animacji, zajmowała się również ilustracją. Z Eweliną Gordziejuk, producentką, znają się jeszcze z czasów Studia Miniatur Filmowych. Na swoim koncie ma jeden mini film i dwie serie animowane.
Po godzinach, dla relaksu, też rysuje. Głównie krótkie komiksy. Również je kolekcjonuje, podobnie jak horrory klasy B i C i tak dalej. Hardkorowy trekkie. Czasem coś sama napisze, ale głównie grzebie w ziemi przy swoich sukulentach i pomidorach.
Rafał Rozmus
composer
Polski kompozytor, dyrygent, doktor muzykologii. Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. K. Lipińskiego w Lublinie w klasie skrzypiec. Z wyróżnieniem ukończył studia w Instytucie Muzyki na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, gdzie pracuje od 2005 roku, obecnie na stanowisku adiunkta w Zakładzie Teorii Muzyki. Podczas studiów kształcił się z zakresu dyrygentury (specjalność) w klasie Zofii Bernatowicz oraz z zakresu kompozycji, aranżacji i instrumentacji w klasie Kazimierza Górskiego oraz Andrzeja Nikodemowicza. W 2012 roku uzyskał stopień naukowy doktora w dziedzinie muzykologii. Autor Liczbowej Metody Komponowania Muzyki Atonalnej (2002).

Tworzy muzykę wokalną, wokalno-instrumentalną, instrumentalną, utwory symfoniczne, kameralne, dla dzieci, komponuje muzykę teatralną i filmową (od 2003 roku).
Małgorzata Badowiec
Kierownik produkcji
Kamil Niesłony
Współpraca prdukcyjna
Operator obrazu, dziennikarz, od 2008 roku nieprzerwanie współpracuje z katowickim oddziałem Telewizji Polskiej. Jest a utorem i współautorem kilkunastu reportaży i filmów dokumentalnych, w tym także filmu dokumentalnego „Szlakiem śląskich powstańców” zrealizowanego w 2011 roku na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Na swoim koncie ma trzyletnie doświadczenie w pracy dziennikarskiej w prasie (w dziennikuPolska Dziennik Zachodni w latach 2006-2008) i dwuletnie w pracy w radiu (w Radiu Piek ary i Radiu Katowice w latach 2007-2008). Absolwent studiów na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersyte tu Śląskiego na kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej. Stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiagniecia. Współautor i autor publikacji naukowych. Nagrodzony Nagrodą PISF w kategorii Edukacja Młodego Widza w 2014r.
Łukasz Hendzel
Co-Producer
Właściciel studia kreatywnego Paris+Hendzel Studio. Członek Stowarzyszania Tworców Grafiki Użytkowej.
Absolwent Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej na kierunku Społeczna Psychologia Informatyki i Komunikacji. Studiował w Szkole Buisness Academy Aarhus w Danii na wydziale Multimedia Design and Communication. Realizuje projekty dużych firm w tym identyfikacje wizualne,oprawy graficzne, logotypy czyli szeroko pojęty branding oraz webdesign. Nagrodzony m.in. w konkursie organizowanym z okazji obchodów Roku Korczaka ,,Nie ma dzieci są ludzie ". Prace Łukasza Hendzla były m.in. prezentowane w Muzeum Plakatu w Wilanowie. Realizacje jego autorstwa zostały opublikowane w książkach i czasopismach w Polsce i za granicą takich jak Print Control czy Computer Arts. Jest twórcą polskiej marki Paris+Hendzel Handcrafted Goods. Identyfikacja jaką stworzył została uznana za wschodzący trend w designie 2015 .Autor identyfikacji wizualnej oraz strony internetowej do serii ,,Żubr Pompik”. Koproducent serii oraz producent kreatywny.
Wiktor Zborowski
Aktor
W. Zborowski - odtwórca roli Pomruka. Jest jednym z najbardziej charakterystycznych aktorów polskiej sceny. Aktor użyczał swojego głosu takim postaciom jak: Mufasa w obu częściach "Króla Lwa"(1994 i 1998), Victora w "Dzwonniku z Notre Dame" (1996) oraz Obeliksowi w "Asterix i Obelix kontra cezar (1999) oraz "Asterix i Obelix: Misja Kleopatra" (2002).
Krystyna Czubówna
Narrator
Krystyna Czubówna to polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna. W latach 1991-2002 pracowała jako prezenterka programu informacyjnego "Panorama" emitowanego przez TVP2. Krystyna Czubówna jest również lektorką filmów przyrodniczych, a jej głos zna prawdopodobnie każdy Polak.
Swoim głosem doda magii filmom, prezentacjom, słuchowiskom.
Joanna Pach-Żbikowska
Aktor
Odtwórczyni roli Polinki. Aktorka filmowa, radiowa i dubbingowa, prezenterka telewizyjna, współautorka programów. Występuje w Teatrze Ochoty, w Teatrze 6 Piętro.Współpracuje z Teatrem Polskiego Radia przy słuchowiskach. Jest lektorką w Cartoon Network. Pracowała przy dubbingu m.in.takich filmów jak: ,,Harry Poter”, ,,Lato Muminków”, ,,Franklin i skarb jeziora”.
Agnieszka Kunikowska
Aktor
Odtwórczyni roli Polinki. Aktorka, specjalizująca się w dubbingu i użyczaniu głosu postaciom animowanym. Jest absolwentką Wydziału Aktorskiego PWST we Wrocławiu. Użyczyła głosu postaciom wielu seriali telewizyjnych i filmów kinowych.: Bogini Eris w „Sindbadzie..", Błękitna Wróżka w „Pinokiu", Flint w „Potworach i spółce", Deb w „Gdzie jest Nemo” i Fiona we wszystkich częściach „Shreka”.
Antoni Pawlicki
Rola Żubra Pompika
Urodził się 22 października w 1983 roku w Warszawie. Aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i dubbingowy. Grał m.in. w filmach: „Z odzysku”, „Katyń”, „Jutro idziemy do kina”, „Drzazgi”, „Big Love” i „Papusza” oraz serialach „Czas honoru” i „Komisarz Alex”.
Nagrody 2014 Los Angeles (Festiwal Filmów Polskich) Nagroda im. Piotra Łazarkiewicza dla Młodego Talentu za rolę w filmie „Big Love”
2014 Los Angeles (Festiwal Filmów Polskich) Nagroda im. Piotra Łazarkiewicza dla Młodego Talentu za rolę w filmie „Papusza”
2008 Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego Nominacja za rolę w filmie „Drzazgi”
2007 Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej „Prowincjonalia”) „Jańcio Wodnik” za najlepszą rolę męską (za rolę w filmie „Z odzysku”)

2007 Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej „Prowincjonalia”) „Jańcio Wodnik” za największe odkrycie festiwalu (za rolę w filmie „Z odzysku”)
2007 Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”) Nagroda za debiut aktorski za rolę w filmie „Z odzysku”
2006 Saloniki (MFF) Nagroda za główną rolę męską (za rolę w filmie „Z odzysku”)
2006 Bratysława (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda za najlepszą rolę męską (za rolę w filmie „Z odzysku”)
Dominika Ziemnicka
Wokal
Wokalistka sesyjna, solistka warszawskiej orkiestry rozrywkowej, trener wokalny, kompozytorka i autorka tekstów.

Do you know that?

News

Games

Bieg polinki
Czyszczenie żubrów
Gra na czas
Kolorowanka
Kolorowanka
Kolorowanka
Kolorowanka

Partners

Contact

PRODUCENT
Ewelina Gordziejuk
tel: (22) 114 88 95 / + 48 607 563 638ewelina@egofilm.pl

EGoFILM
Białostocka 22 lok. 10 ∞ 03-741 Warszawa ∞ Polska

KIEROWNIK PRODUKCJI
Małgorzata Badowiec
+48 602 476 166malgorzata@egofilm.pl

DYSTRYBUCJA / NEW BUSINESS / MARKETING
Małgorzata Janczak
+48 884 999 978prasa@egofilm.pl